День протидії ВІЛ
Щороку 1 грудня, згідно з рішенням ВОО3 та Генеральної Асамбле ООН, у всьому світі відзначають День протидії BIЛ.
Цей день започаткували ще у 1988 році. Хоча з того часу вже минуло понад 30 років, проблема боротьби з поширенням BIЛ інфекції /СHIДу залишається для багатьох країн світy досить актуальною.
День протидії ВІЛ це можливість дізнатися про факти щодо поширення ВіЛ -інфекції, а також це ще одна нагода привернути увагу громадян до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим,як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасного виявлення цього захворювання.
Особливість BІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами, а пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереженняздоров'я та продовження повноцінного життя BІЛ-інфікованої людини. Тому для кожної людини дуже важливо пройти обстеження на захворювання.
За даними ООН, поширення епідемії CНІДу у світі в цілому сповільнилися. Водночас, за оцінкою ВООЗ/ЮНЕЙДС, Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення BIЛ серед країн центральної Європи та Східної Азії.
Станом на вересень 2021 року в Украіні офіційно зареєстровано 1 221 новий випадок BІЛ-інфекції, у 332 пацієнтів діагностовано CHIД, а 159 людей від нього померли. Тож в Україні питання протидії BІЛ-інфекції є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов'язань.
Традиційним символом цього дня є Червона стрічка, яку вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ використали вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
Друзі, не забувайте про профілактику та бережіть своє здоров'я!